Rez na střeše – jak se jí efektivně zbavit?

První etapa práce - mytí střechy a odstranění rzi

Střecha určená k renovaci by se měla nejprve umýt. Nejlepší je to udělat tlakovou metodou pomocí např. přístroje Karcher. Střechu omyjte vodou, nejlépe saponátem, např. AKSIKOR ČISTIČ A ODMAŠŤOVAČ POVRCHŮ. Výsledná pěna ponechaná několik minut na střeše jí umožňuje proniknout do nečistot a usnadňuje odstranění nečistot. Poté je třeba pěnu opláchnout vodou a nechat střechu vyschnout.

Nyní věnujme pozornost místům s rzí. Stávající rez je nutné odstranit broušením elektrickým nářadím nebo drátěným kartáčem. Děláme to opatrně. Odstraňujeme pouze vrchní vrstvu rzi. Nemůžeme poškodit vrstvu zinku. Stává se, že příliš tvrdé broušení může vést k „spálení zinku“, což je škodlivý jev. V budoucnu se v tomto místě zinková vrstva strhne spolu s vrstvou barvy, kterou na ni naneseme. Silnější neznamená vždy lepší. Střechu čistíme na stupeň čistoty St2, to znamená, že povrch nesmí obsahovat prach ani špatně ulpívající částice okují, rzi, zbytky barev . To znamená, že nemusíme obrousit střechu na čistou, lesklou ocel.

Jak zabránit opětovnému výskytu rzi na střeše?

Odstranění rzi, jak je uvedeno výše, je pouze prvním krokem. Místa očištěná od rzi je nyní nutné chránit vhodným antikorozním základním nátěrem. Natíráme štětcem se základním nátěrem, např. AKSIKOR PODKLAD vodouředitelný základní nátěr nebo rozpouštědlový AKSIKOR PODKLAD, pouze tam, kde jsme odstranili rez . Vytvořený povlak dodává těsnost a silně chrání tato místa proti opětovné korozi. Musíme si uvědomit, že jsou to nejnáchylnější ke korozi místa na střeše. Byla tam rez, takže došlo k poškození ochranného zinkového nátěru a navíc jsme to obrousili, takže pokud je tam ještě pozinkování, je to nejméně z celé střechy. Antikorozní základní nátěr nechte zaschnout.

Po zaschnutí naneste nátěr na střechu. Nátěr střechy je také antikorozní nátěr. Kromě toho, že se jedná o těsný nátěr, obsahuje navíc antikorozní prostředky, které chrání před pronikáním koroze. Barvu dáváme ve dvou vrstvách a to nám dává záruku trvanlivosti ochrany střešního plechu. Pomocí barev AKSIL můžete získat matný povrch při použití AKSIKOR nebo polomatný povrch při použití AKSIKOR PREMIUM. V obou případech nátěry dobře chrání po mnoho let.

AKSIKOR a AKSIKOR PREMIUM

Je důležité věnovat natírání střechy čas a ujistit se, že jste zakryli každý centimetr zrezivělé oblasti, aby ji nový nátěr ochránil před dalším poškozením. Po vymalování zbývá jen užívat si nově zrekonstruovaný povrch střechy!

Rez na plechových střešních taškách - jaký nátěr na korozi?

Bohužel, kovové dlaždice také korodují. Zde máme situaci ztíženou, protože po umytí střechy a mechanickém odstranění rzi, jak bylo popsáno dříve, se dostaneme k nátěru povrchu pokrytého „nějakým“ průmyslově natíraným nátěrem. Nevíme přesně, co je polyakryl nebo polyester, což nám ztěžuje posouzení, zda bude barva na takovém nátěru dobře držet. Co dodat - natíráme ani ne tak plech jako plast. Zatímco situace, kdy je nátěr přepálený sluncem, je vcelku dobrý, což se projevuje změnou barvy, vyblednutím, což dává dobrou prognózu přilnavosti střešních nátěrů, např.

Jak zde postupovat? Jak již bylo zmíněno výše, střechu je třeba umýt a místa se rzí mechanicky očistit. Bodovou ochranu zajišťujeme i základním nátěrem, ale zde nemáme na výběr – můžeme použít pouze rozpouštědlový základní nátěr AKSIKOR. Po zaschnutí základního nátěru musí být celý povrch natřeného plechu pokryt spojovací vrstvou. Provedeme tak, že AKSIKOR PRIMER naředíme karbamidovým ředidlem v poměru 3 díly základního nátěru a 1 díl rozpouštědla a natřeme tence připraveným základním nátěrem nejlépe stříkáním. Po zaschnutí - odpaření rozpouštědla se základní nátěr dobře přilepí na střešní plech . Sušení může trvat až 24 hodin. Cílem je nechat odpařit veškeré rozpouštědlo. Nyní máme skvělý základ pro malování vrchními lakyAKSIKOR nebo AKSIKOR PREMIUM podle toho, zda chcete matný nebo lesklý nátěr. Takže jsme se zbavili problému s rzí na potaženém plechu.

Nejlepší je nanést minimálně dvě vrstvy barvy, aby byla zajištěna dostatečná ochrana proti korozi. Při nanášení barvy dodržujte všechny pokyny výrobce a při práci ve výškách učiňte nezbytná opatření . Se správným nátěrem můžete udržet svou kovovou střechu dobře po mnoho let a zároveň ji chránit před korozí.

Nátěr střechy antikorozním nátěrem - jaká životnost?

Nátěr plechové střechy nebo plechové tašky antikorozním nátěrem a antikorozním základním nátěrem je skvělý způsob, jak je ochránit před rzí. Tento typ nátěru je navržen tak, aby zabránil pronikání vlhkosti, takže plech na střeše bude chráněn. Rezavý nátěr také pomáhá změnit barvu vaší střechy a udělat ji zcela novou!

Jak je to s životností takového řešení? Vše záleží na tom, v jakém prostředí se střecha nachází. Je možné, že v mořském prostředí nebo ve vysoce znečištěných průmyslových oblastech je střecha více zatížena než ve venkovských oblastech. Barvy na střešní plechy se musí vyznačovat vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Zvláště silné UV záření by mohlo narušit vrstvu barvy, nebýt toho, že např. barvy AKSIKOR mají speciální prostředky, které ji proti tomuto vlivu chrání. Díky tomu můžeme hovořit o 8leté ochraně proti rzi plechu . Často je ochranná lhůta delší.

Jak zajistit plechovou střechu? Pár slov na shrnutí

Zabezpečení plechové střechy je důležitý úkol, který by měl být prováděn s náležitou péčí. Je nesmírně důležité vybrat správnou barvu pro povrch plechu. Mělo by se jednat o barvu určenou přímo na plechové střechy, která zajistí odolnost krytiny a tím i životnost střechy. Vhodnými výrobky budou výrobky pro střešní plechy z nabídky AKSIL.