Jak renovovat staré venkovní betonové schodiště?

Betonové venkovní schody – jaké jsou výhody?

Než se vrhneme na návod, jak renovovat staré betonové venkovní schodiště , stojí za to se blíže podívat, proč jsou tak oblíbenou volbou. Velmi často se můžete setkat například s betonovými vstupními schody, které vyčnívají z tělesa stavby, např. rodinného domu. Proč je beton tak oblíbený? V první řadě proto, že vstupní schody, byť někdy zastřešené, jsou vystaveny povětrnostním vlivům, jako je déšť, sníh nebo velké výkyvy teplot . To negativně ovlivňuje schody - nejen na dokončovací vrstvy, ale také na jejich konstrukci. Proto je beton jako stavební materiál mimořádně trvanlivý a odolný vůči vnějším faktorům, je vhodný pro zhotovení schodů. Budou také masivní, stabilní a ohnivzdorné.

Pokud potřebujete s čištěním pomoct využijte služby PROL

Další výhodou betonových schodů je snadná údržba . Stačí je občas otřít, abyste odstranili veškeré nečistoty, nebo je tlakově omyjte, abyste je zbavili nečistot. A co když jsou schody definitivně opotřebované? Je třeba je zrenovovat. Jedná se především o bezpečnostní problém . Někteří lidé samozřejmě oceňují „surový“ vzhled mnohaletého betonu, ale odštípnutí nebo jasné praskliny znamenají, že byla narušena struktura betonu. Používání takových schodů je nebezpečné, protože uvolněné úlomky betonu se mohou odlomit. Toto je hrozba pro každého uživatele.

Nápad na betonové schody - renovace krok za krokem

Prvním krokem je posouzení stavu schodiště. Pokud jsou volné, rozpadající se prvky, musí být odstraněny. Pokud to stav schodiště vyžaduje, použijte cementovou maltu, vyplňte mezery a vyrovnejte podklad. Při použití malty nezapomeňte dodržovat pokyny výrobce. Před nanášením malty je nutné povrch schodů nasytit vodou - doporučuje se to udělat den před plánovanými sanačními pracemi, stejně jako před jejich zahájením. Pokud jsou dutiny větší, naneste několik vrstev malty ve vhodných intervalech, jak uvádí výrobce směsi na obalu. Před pokračováním v dalších krocích počkejte, až nově nanesená vrstva zcela vytvrdne. Pokud nechcete použít opravnou hmotu, můžete trhliny vyplnit i dvousložkovou opravnou pryskyřicí.

Pokud však stav schodů nevyžaduje nanesení nové vrstvy malty a důkladné opravy, začněte důkladným očištěním povrchu od případného znečištění , které může nepříznivě ovlivnit přilnavost nátěru.

Než přistoupíte k dalšímu kroku, tedy natírání betonových schodů, vyplatí se použít impregnant AKSILUX. Vyrovná nasákavost celého povrchu a sníží konečnou spotřebu vrchního nátěru.

Je čas malovat! Aby schody opět vypadaly esteticky, použijte barvu na beton AKSILBET . AKSILBET je akrylátově-silikonová, vodou ředitelná barva pro nátěry betonu, dostupná ve dvaceti základních barvách a třech metalických barvách. Naneste na čistý a suchý povrch v optimálních podmínkácht.j. při teplotě okolí +5 až +30 stupňů Celsia a nejvýhodněji při teplotě 20 + 5 stupňů Celsia a relativní vlhkosti do 60 %. Barvu můžete nanášet štětcem, válečkem nebo stříkáním. Opatrně a rovnoměrně rozetřete 2-3 vrstvy barvy. Na první vrstvu barvu nařeďte vodou v poměru 3:1 a na druhou vrstvu použijte neředěnou barvu. Další vrstvu nezapomeňte nanést cca 1 hodinu po nanesení předchozí.

Jak levně dokončit venkovní betonové schody? Odpověď je AKSILBET

AKSILBET je účinná barva na beton, která dodává efekt svěžích a snadno čistitelných povrchů. Jeho složení je založeno na moderních surovinách, což zaručuje uživatelům nejvyšší kvalitu a bezpečnost. Je ideální pro venkovní nátěry betonu, protože vytváří ochranný a dekorativní hydrofobní nátěr s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům . Je také účinnou ochranou betonu proti erozi.

Nezapomínejte na pravidelnou kontrolu stavu betonu, díky čemuž předejdete tomu, že způsobíte vážnější poškození, a tím - více oprav a nákladů. Pečujte o své venkovní betonové schodiště a každé 3-4 roky renovujte nátěrem AKSILBET!